بهشتِ عاشقي بهشتِ عاشقي .

بهشتِ عاشقي

دير شروع كردن مطالعه براي كنكور

دير شروع كردن مطالعه براي كنكور

gvkt_m3.png

چندين دسته از داوطلبان وجود دارد كه براي امتحان سراسري شركت مي كنند. افرادي كه از ابتدا با ثبت نام در امتحان آزمايشي در يك برنامه تابستاني منظم و جدي پيش مي روند. بسياري از اين افراد از نتايج در وسط جاده سرخورده مي شوند و به دلايلي مدتي از مطالعه دور مي شوند و هضم اين واقعيت كه زمان از دست رفته بر نمي گردد و در نتيجه براي آنها بسيار دشوار است. از پشيماني لازم نيست كه مطالعه كنيد. افراد ديگري نيز هستند كه به دلايل مختلف تحصيل را دير شروع مي كنند و شروع جدي خود را براي موفقيت در آزمون ورودي به تأخير مي اندازند.

اما سؤال اين داوطلبان اين است ، آيا رسيدن به رقبا كه از تابستان آغاز شده است ، امكان پذير است؟

آيا موفق خواهيم شد؟ آيا امكان دارد؟ نحوه خواندن دو پايه و دو مورد پيش رو در اين مدت كوتاه كه بسياري از رقبا شروع به مطالعه كرده و به بودجه كامل آزمون سراسري و …… مي رسند.

شما مي تونيد با حرف آخر از بهترين منابع آموزشي كنكور بهره مند شويد و سرنوشت كنكورتان را عوض بكنيد.

 

اما جوابي كه براي اين عزيزاني كه براي كنكور دير شروع كردند مي توان داد:

اول از همه ، بزرگترين اشتباه اين است كه سعي كنيم خودمان را با ديگران مقايسه كنيم ، براي مثال مقايسه ساعت مطالعه و تعداد تست هايي كه براي دوره هاي خاص و عمومي با سايرين مي گذاريم. بهترين روش براي مقايسه افراد مقايسه هر شخص با خود است. به محض اينكه هفته گذشته 20 تست به تعداد تست ها اضافه كنيد يا مثلا 1 ساعت به ساعت مطالعه خود در هفته گذشته برسيد ، بهترين نوع مقايسه است. دوم اينكه توجه داشته باشيد كه هيچ وقت دير نيست ، تا امتحان سراسري فرصت خوبي است. بله هيچ وقت دير نيست واسه درس خواندن ولي اگه طبق روال قديمي پيش بريد طبيعي هست كه موفق نميشيد و بايد برنامه ريزي بكنيد و از منابع درستي استفاده بكنيد كه بتونيد قبول بشيد كه حرف آخر اين كار رو واستون انجام داده.

مهمترين چيز اين است كه تصميم بگيريد كه با شروع و قدم زدن در امتحان سراسري با قاطعيت و جديت قدم برداريد و بدون اينكه به ديگران نگاه كنيد و هفته هايي كه از دست داده ايد ، فقط به آينده نگاه كنيد و بدون توقف مطالعه كنيد. افراد زيادي بوده اند كه حتي در بهمن ماه تحصيل را شروع كرده اند. نمونه داوطلبي بود كه در دانشگاه اميركبير در رشته معدن تحصيل مي كرد ، كه در بهمن ماه كنار رفت و دوره هاي علوم انساني را در زمان باقي مانده تحصيل كرد و در كنكور سراسري رتبه برتر را كسب كرد.

براي موفقيت در كنكور، بايد عزم و اراده محكمي داشته باشيد و آرزوي سوزناك براي موفقيت و اعتماد به نفس داشته باشيد كه يكي از مهمترين ستون هاي موفقيت در آزمون سراسري است. باور كنيد كه اصلاً دير نيست ، اگر از اين پس شروع به مطالعه جدي و با برنامه اي كنيد ، موفقيت شما اطمينان خواهد يافت.

شما فقط بايد در مورد كمكي كه به ديگران مي كنيد بيشتر تمايز قائل شويد. سعي كنيد حداقل از خود خجالت نكشيد. درست يا غلط ، امتحان سراسري تنها راه ارزيابي براي آموزش عالي است و براي ورود به دانشگاه بايد اين آزمون را با موفقيت پشت سر بگذاريد. كه براي قبولي به منبع و پشتيباني نياز داريد كه حرف آخر اين كار رو واستون انجام داده.

شروع دير براي امتحان سراسري نبايد شما را دلسرد كند. اطمينان داشته باشيد كه با يك برنامه منسجم و دقيق مي توانيد موفق بشيد. در سال كنكور ، در برخي از ماه هاي سال ، افراد به طور موقت چند هفته استراحت مي كنند و از مدرسه خارج مي شوند. اين امر در ماههايي مانند بهمن و اسفند بسيار رايج است.

براي اينكه موفق شويد و خود را از رقباي خود متمايز كنيد ، بايد در اين ماهها تلاشهاي خود را مضاعف كنيد و سريعتر پيش برويد. ما بار ديگر يادآوري مي كنيم كه مهمترين ستون موفقيت ، حركت به جلو با عزم و اشتياق و سوزاندن اشتياق و ايمان به خود و مسيري است كه شما انتخاب كرده ايد و از مقايسه خود با ديگران خودداري كنيد و اين را به ياد داشته باشيد. تنها رقيب خود باشيد و بايد سعي كنيد هر هفته در مقايسه با هفته قبل بهبود پيدا كنيد. به ياد داشته باشيد كه هيچ وقت دير شروع نمي شود.

حرف آخر:

كاستي هايي را كه در گذشته به وجود آورده ايد فراموش كنيد ، خود را به خاطر آن كاستي ها ببخشيد و بگذاريد به آرامش خاطر برسيد…

اگر مي خواهيد به آينده اي موفق برسيد ، بايد گذشته خود را فراموش كنيد ...

ديروز تو در ديروز ماند ...

اگر از خودت راضي نبودي روزت رو با فكر به گذشته خراب نكن

ما بايد بر ترس خود غلبه كنيم

براي رسيدن به هدف نبايد به دنبال ضمانتي باشيم

زيرا هيچ ضمانتي وجود ندارد

افرادي كه عزت نفس بالايي دارند مي توانند حركت كنند

شايد آنها اطلاعات زيادي در مورد مسير ندارند

اما آنها خود را مي دانند و اعتقاد دارند كه خدا به آنها كمك مي كند. نه فقط فكر كردن ، نه باور كردن

آنها به خدا ايمان دارند و خداوند به آنها كمك مي كند

خدا دست آنها را مي گيرد

خداوند راههاي مختلفي را به آنها نشان مي دهد

دوست دارم براي اهداف حركت كنم

باور كنيد كه مي توانيد موفق شويد؛ شما فقط بايد حركت كنيد ، كار شما امتحان كردن است

شما مي توانيد با انجام اقدامات كوچك اما پي در پي دنياي خود را تغيير دهيد

اما اگر بنشينيد و از خدا بخواهيد ، خدا راه را به شما نشان مي دهد و سپس حركت مي كند. باور كنيد ، هيچ وقت اتفاق نمي افتد

من مي خواهم شما حركت كنيد مي خواهم شما به خدا اعتقاد داشته باشيد

من مي خواهم شما بپذيريد كه او تاكنون دست شما را گرفته است

تاكنون او گام به گام با شما همراه بوده است

حركت كنيد ، به هر آنچه كه مي خواهيد ايمان داشته باشيد ، نگران نباشيد كه چگونه ، با چه روشي

آنقدر به نتيجه فكر نكنيد كه چيزي جز استرس و اضطراب براي شما نداشته باشد

درعوض ، به اين فكر كنيد كه چگونه مي توانيد امروز بهتر از ديروز باشيد

چقدر به خدا اعتماد داريد؟ چقدر به چيزي كه من نمي بينم اعتقاد داريد؟

اعتماد به نفس واقعي به معناي اين است كه وقتي هيچ علامتي از موفقيت را نمي بينيد حركت مي كنيد ، اما به خودتان اعتقاد داريد كه در نهايت برخي اتفاقات خوب براي شما رخ مي دهد.

همين الان از نو شروع كن، امروز، اينجا، اين لحظه، اين ثانيه….

 


برچسب: دير شروع كردن مطالعه براي كنكور،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۰۳:۰۳ توسط:صمن موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :